TWÓJ ŚWIAT NIEZWYKŁYCH GIER MOBILNYCH

PROFIL FIRMY

GRY Z SEKTORA FREE-TO-PLAY

SEGMENT GIER CASUALOWYCH

95% PRZYCHODÓW UZYSKANYCH SPOZA POLSKI

GRY - MARKI ROZWIJANE I PUBLIKOWANE W NADCHODZĄCYCH LATACH

MODEL BIZNESOWY

1. GRY F2P

2. MONETYZACJA OPARTA NA REKLAMACH NAGRADZANYCH ORAZ MIKROPŁATNOŚCIACH

3. NIEWYCZERPANY POTENCJAŁ NA ROZWÓJ NOWYCH TYTUŁÓW

4. WZRASTAJĄCY PRZYCHÓD

Xi4G może pochwalić się wieloma wszechstronnymi projektami oraz prężnie rozwijającą się grą mobilną “House Secrets: The Beginning”. Strategia firmy oparta jest na konsekwentnym rozwoju głównego produktu, a także świadczenia usług produkcji projektów webowych, mobilnych aplikacji i gier, a także aplikacji z modułem Rozszerzonej Rzeczywistości.

Na bazie obecnych parametrów “House Secrets: The Beginning”, firma potwierdziła z sukcesem proces skalowania gry, który znajdzie zastosowanie w kontekście przyszłości firmy, nowych projektów oraz odpowiedniego rozwoju, zarówno pod względem KPI, jak i przychodów.

Jednym z najbliższych działań w 2020 roku będzie kampania crowdfundingowa w serwisie Kickstarter, która ma na celu zebranie funduszy na pełne zrealizowanie i wydanie gry planszowej “House Secrets Board Game”. Gra jest pierwszą z serii produktów pobocznych budujących markę House Secrets, po niej będą realizowane kolejne.

1. gra

2. rozwój

3. nowe tytuły

4. CROSS-PROMOCja

5. Produkty marki

STRATEGIA

Xi4G jako główny kierunek obrała pełną produkcję oraz wydanie również jako wydawca gier casualowych typu Hidden Object. Gry te kierowane są głównie do grup docelowych żeńskich, a są to zazwyczaj rozległe fabularnie opowieści, która fabuła rozwija się na zasadzie odblokowywania kolejnych scen Hidden Object, na których gracz musi odnajdywać wyznaczone obiekty. Znajdują się w tym także elementy gier przygodowych oraz rozwiązywania zagadek związanych z fabułą. Segment casualowy oznacza, że rozgrywka jest stosunkowo prosta i można do gry wrócić w różnych momentach rozgrywki bez związanych z tym przeszkód.

Monetyzacja gier, w których operuje firma Xi4G, odbywa się według modelu “free-to-play”, czyli darmowej wersji gry do pobrania z danego sklepu. Przychody z gier płyną wówczas z kanałów mikropłatności oraz reklam nagradzanych. Są to modele przychodów, które w branży gier mobilnych są w tej chwili jednymi z najbardziej dochodowych kanałów. Firma planuje również rozwijanie i komercjalizację nowych projektów, które działać będą również w modelu free-to-play, nie wyklucza jednak prób publikacji swoich projektów również w sektorze “premium”, co wiąże się z uiszczeniem płatności za dostęp do pełnej wersji gry.

CELE SPÓŁKI

Spółka planuje rozwijać się w najbliższych latach za sprawą dwóch głównych kanałów, których skuteczność została już potwierdzona za sprawą dotychczasowej polityki prowadzenia projektów, co pozwala na stabilną produkcję:

  • rozwijanie pozycji spółki za sprawą debiutu na New Connect,

  • rozwijanie własnego tytułu “House Secrets: The Beginning”,

  • rozwijanie nowego tytułu z segmentu casualowych gier mobilnych “Cooking Travelers”,

  • rozwijanie swojej pozycji jako wydawca gier “free-to-play” na globalnym rynku gier mobilnych, zarówno pod względem popularności, jak i generowania przychodów,

  • wydanie wersji swoich tytułów na PC.

Firma planuje skoncentrować się na globalnym rynku gier mobilnych dzięki produkcji, a także wydawaniu nowych produktów i publikowaniu ich na wszystkich głównych platformach, zarówno tych mobilnych, jak i PC-owych

News

XI4G staje się częścią BTC STUDIOS S.A.
09 czerwiec
Udało się! Jesteśmy ogromnie podekscytowani, bo czekają nas wielkie zmiany na lepsze! Z radością możemy powiedzieć, że staliśmy się teraz częścią BTC Studios S.A. Wierzymy, że wspólnie osiągniemy sukces i dostarczymy naszym graczom niesamowitych wrażeń za pomocą gier, które wspólnie stworzymy! Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj:
Więcej
Artykuł o naszej firmie
06 Lipiec
Dziękujemy portalowi wroclaw.pl za ciekawy artykuł na nasz temat!
Więcej
HOUSE SECRETS WKRÓTCE DOSTĘPNY NA RYNKU CHIŃSKIM
12 Czerwiec
Z radością ogłaszamy początek naszej współpracy razem z chińskim wydawcą gier, Martian Game.
Rozpoczęliśmy już produkcję nad wypuszczeniem chińskiej wersji naszej gry “House Secrets: The Beginning” na tamtejszy rynek. Oficjalna premiera gry nastąpi w przeciągu nadchodzących miesięcy!
Xi4G razem z Prime Bit S.A. pracuje nad nową odsłoną kultowej gry CLASH
04 Czerwiec
Ruszyła produkcja nad bardzo ważnym projektem, nad którym pracujemy razem z zespołem Prime Bit S.A.
CLASH był jedną najbardziej popularnych gier komputerowych lat 90-tych i zdecydowano, że zasługuje na odnowioną, nowoczesną formułę. Prace trwają!
Więcej informacji i materiałów już wkrótce!

Kontakt

Poznaj ekspertów od ekscytujących projektów, którzy zrealizują każdy projekt. Uwielbiamy kawę i nie brakuje nad oryginalnych pomysłów!

Chcesz się spotkać? Skontaktuj się przez nas formularz kontaktowy albo napisz do nas. Pogadajmy o nowym projekcie!